NOVINKA

Dubové drevené parkety

MAGNUM Dubové parkety 

 

AKCIA

Interérové dvere

Akcia 20% na všetky interiérové dvere

 

 Výber správneho dreva je ťažký, je preto dobré o ňom niečo vedieť.  

 

 V našej ponuke sa nachádzajú terasové dosky z rôznych materiálov či už od tropickej dreviny CUMARU, africkú drevinu MUKULUNGU až po pre naše končiny tradičnejšiu jaseň. Každá táto drevina sa vyznačuje svojimi špecifickými vlastnosťami, ktoré je pri výbere toho správneho materiíálu potrebné poznať. 

 

CUMARU

 Drevina CUMARU je tropická drevina pochádzajúca z Južnej Ameriky. Patrí medzi najobľúbenejšie a najkrajšie dreviny na našom trhu, hlavne vďaka svojej krásnej kresbe dreva, vysokej stabilite, extrémnej tvrdosti a veľmi dobrej cene. Charakterizuje ju hlavne extrémna hustota a zaraďujeme ju medzi najtvrdšie dreviny. CUMARU sa vyznačuje krásnou štruktúrou a kresbou dreva. Má krásnu žltohnedú, červenohnedú miestami až tmavohnedú farbu. Farebné rozdiely medzi jednotlivými doskami CUMARU sú prirodzené a obvyklé. CUMARU je veľmi stabilná drevina a vynikajúco odoláva drevokazným škodcom, plesniam a hnilobe. Drevo ktoré nie je ošetrené špeciálnymi olejmi, po čase získava striebornošedú patinu. Všetky jeho vlastnosti však zostávajú zachované. Vyčistením a ošetrením olejom aj po čase dokážeme drevu vrátiť jeho krásnu farbu. Ak chcete mať krásnu terasu, ktorá Vám aj krásna vydrží roky a drevina Ipe je pre Vás veľmi drahá, tak je pre Vás jednoznačnou voľbou práve CUMARU.

 

IPE

 Drevina IPE je tropická drevina pochádzajúca z oblasti Strednej a Južnej Ameriky. Je vyhľadávaná a veľmi obľúbená hlavne pre svoju extrémnu tvrdosť, odolnosť a veľmi vysokú stabilitu. IPE spolu s drevinou TEAK sú najstabilnejšie dreviny, ktoré sa používajú v interiéri aj exteriéri do extrémne namáhaných priestorov. Farba dreviny IPE je svetlo až tmavohnedá, olivovohnedá, niekedy až čiernohnedá s krásnou dekoratívnou kresbou dreva. Drevina IPE vynikajúco odoláva drevokazným škodcom, plesniam a hnilobe . Drevo ktoré nie je ošetrené špeciálnymi olejmi, po čase získava striebornošedú patinu. Všetky jeho vlastnosti však zostávajú zachované. Vyčistením a ošetrením olejom aj po čase dokážeme drevu vrátiť jeho krásnu kresbu a farbu. Ak chcete mať Vašu terasu z toho najlepšieho, najtvrdšieho a najstabilnejšieho dreva, vyberte si IPE.

 

BANGKIRAI

 

Drevina BANGKIRAI je tropická drevina pochádzajúca z Ázie. Drevina BANGKIRAI sa na našom trhu stala synonymom pre exteriérovú terasu. Pravdou je, že drevina BANGKIRAI je veľmi obľúbená a používaná. Vyznačuje sa vysokou tvrdosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom. Drevina BANGKIRAI je prirodzene odolná voči drevokazným škodcom, plesniam a hnilobe. Bangkirai môže v prvej fáze vystavenia poveternosti, hlavne dažďu, vyplavovať hnedočervenú látku tanín. Z toho dôvodu musí byť drevina BANGKIRAI umiestňovaná na terasy a balkóny tak, aby voda stekajúca z terasy bola odvedená odkvapmi a dažďovými žľabmi, aby sme predišli možnému zašpineniu fasády alebo iných konštrukcií. BANGKIRAI je hnedočervenej farby s nie veľmi výraznou štruktúrou a na povrchu sa môžu vyskytovať drobné otvory po škodcoch a červotočoch do priemeru 2 mm. Farebné rozdiely medzi jednotlivým doskami sú prirodzené a prípustné. Drevo ktoré nie je ošetrené špeciálnymi olejmi, po čase získava striebornošedú patinu. Všetky jeho vlastnosti však zostávajú zachované. Vyčistením a ošetrením olejom aj po čase dokážeme drevu vrátiť jeho krásnu kresbu a farbu.

 

MERBAU

Merbau pochádza z južnej, juhovýchodnej a východnej Ázie a Ocenánie. Farba dreva je červenohnedá, až tmavohnedá, vlákna točité, miestami do seba zapadajúce.
Drevo Merbau obsahuje tanín, ktorý sa môže vyplaviť z dreva vo forme hnedej tekutiny, keď bude drevo prvýkrát vystavené dažďu, veľkému množstvu rosy a inej vlhkosti. Dá sa ľahko spláchnuť z podlahových dosiek hadicou. Vyplavenie alebo vylúčenie tanínu z dreva potrvá určitý čas. Z toho dôvodu musí byť drevina MERBAU umiestňovaná na terasy a balkóny tak, aby voda stekajúca z terasy bola odvedená odkvapmi a dažďovými žľabmi, aby sme predišli možnému zašpineniu fasády alebo iných konštrukcií. Drevo ktoré nie je ošetrené špeciálnymi olejmi, po čase získava striebornošedú patinu. Všetky jeho vlastnosti však zostávajú zachované. Vyčistením a ošetrením olejom aj po čase dokážeme drevu vrátiť jeho krásnu kresbu a farbu.

 

MUKULUNGU

Drevina MUKULUNGU pochádza zo Strednej Afriky. Farba dreva je tmavočervená, tmavohnedá až hnedočervená, bez výraznej textúry a kresby dreva. Tento druh dreva prirodzene spadá do triedy 5 použitia (konečné použitie - v prímorskom prostredí alebo v brakickej vode) kvôli jeho vysokej mernej hustote a tvrdosti. Biologická životnosť Mukulungu je 30-50 rokov.
Drevo ktoré nie je ošetrené špeciálnymi olejmi, po čase získava striebornošedú patinu. Všetky jeho vlastnosti však zostávajú zachované. Vyčistením a ošetrením olejom aj po čase dokážeme drevu vrátiť jeho krásnu kresbu a farbu.

 

KEMPAS

KEMPAS pochádza z Juhovýchodnej Ázie, farba dreva je od oranžovej po červenú alebo jemne červenohnedú. Kempas je listnatá exotická drevina rastúca v Indonézii. V prípade, že hľadáte drevo z tvrdých listnatých stromov za výhodnú cenu, odporúčame drevo Kempas.
Krása exotického dreva podstatne vyplýva z pestrosti farieb. Farba dreva Kempas – oranžová prechádzajúca do červenohnedej. Pre zachovanie bohatstva farieb odporúčame pravidelné ošetrovanie dosiek olejom vysokej kvality, napr. bezfarebným olejom.
Exotické tvrdé drevo, v porovnaní s európskymi druhmi dreva, je veľmi husté, tvrdé, ťažké a trvácne, s vysokou prirodzenou odolnosťou voči hnilobe a škodcom. Odhaduje sa, že životnosť dreva Kempas je 20 rokov. Drevo ktoré nie je ošetrené špeciálnymi olejmi, po čase získava striebornošedú patinu. Všetky jeho vlastnosti však zostávajú zachované. Vyčistením a ošetrením olejom aj po čase dokážeme drevu vrátiť jeho krásnu kresbu a farbu.

 

THERMO JASEŇ

Podobne ako Borovica aj JASEŇ sa vyskytuje takmer v celej Európe a vynikajúco teda odoláva tunajším poveternostným podmienkam. THERMO JASEŇ zaraďujeme medzi najodolnejšie domáce dreviny využívané na terasy. Jaseň je prirodzene svetlohnedý, po termizácii však získa nádhernú tmavohnedú farbu. Táto má však tendenciu časom blednúť. Bez povrchovej úpravy prírodnými olejmi podobne ako ostatné dreviny prirodzene šedne. Tomuto procesu sa dá jednoducho predísť pravidelným ošetrovaním prírodnými olejmi (doporučujeme aspoň dvakrát do roka, na jar a na jeseň). Proces termizácie drevine dodá nielen krásnu tmavohnedú farbu, ale čo je najhlavnejšie, výrazne zlepší jej fyzikálne vlastnosti. Drevina sa stáva odolnejšou vyplvom poveternosti, rozmerovo stálou a nezaujímavou pre drevokazný hmyz, huby a plesne napádajúce inak neošetrené drevo.